Firma Paulín, S.p.A., vyvinula materiály a pracovní postupy, které zabraňují prokreslení trhlin do finálních fasádních nátěrů. Jejich použitím lze významně prodloužit životnost omítek poškozených vlasovými trhlinami, zvýšit estetický vzhled sanovaných fasád a tím snížit náklady na jejich údržbu.

 

obr.1: Prasklina se vyčistí a do ní se aplikuje rozpouštědlový penetrační nátěr ISOMUR. Trhliny větší než vlasového řádu se proškrábnou, vypenetrují a vyplní se elastickým tmelem SIGILGUM.

 

obr.2: Na suchý a čistý povrch celé fasády se aplikuje penetrační prostředek ISOMUR.

 

obr.3: Celoplošně se aplikuje podkladní armovací nátěr se skelnými vlákny ve vodném roztoku FIBERFLEX (1-2 nátěry provedené štětcem do kříže)

 

obr.4: Do ještě vlhkého nátěru se na trhliny vloží výztužná síťovina POLIFLEX a znovu se přetře jedním nátěrem FIBERFLEX

 

obr.5: Finální povrchová úprava s dvojnásobným nátěrem elastickou fasádní barvou FLORALGUM, který tvoří lehce zdrsnělý povrch, zcela přilnavý, elastický, prodyšný a nepropustný vodě. Tato povrchová úprava se používá především pro ochranu fasád proti infiltraci vody, kyselým dešťům, proti škodám při zmrznutí a rozmrzání, proti škodlivým vlivům slunce a větru. Je obzvláště vhodná pro rozpraskané a časem poničené fasády.