Fasádní omítky

 

Tenkovrstvé, vodou ředitelné fasádní omítky Paulín (silikonové omítky, silikátové omítky, akrylátové omítky a vápenné omítky) jsou určeny především pro venkovní povrchové úpravy. Aplikují se natažením nerezovým hladítkem na tloušťku zrna, na předem napenetrovaný, probarvený podklad v odstínu finální omítky (penetrace pod tenkovrstvé omítky QUARZO COAT) a strukturování se provádí plastovým či neoprenovým hladítkem. Omítky Paulín jsou vyráběny v několika zrnitostech 1,0; 1,2; 1,5; 1,8 mm. Tyto fasádní omítky vytváří na podkladech omyvatelnou povrchovou úpravu s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Výběr omítkoviny se podřizuje požadavkům na dominantní vlastnosti, místní podmínky, materiálovou bázi a barevnost.


                                                                             Obr.1: Ukázka granulometrie omítek Paulín 
Granulometrie omítek Paulín


Tónování fasádních barev a tenkovrstvých strukturních omítek

Tato důležitá část vývoje fasádních povrchových úprav firmy Paulín, S.p.A. se stala pilířem úspěchu a rozvojem firmy nejen v naší republice. Příprava odstínů u výrobků na bázi vápna a silikátů vyžaduje pouze použití kvalitních anorganických pigmentových past, které jsou odolné vysoce alkalickému prostředí svých nositelů. Na druhé straně tónování povrchových úprav na bázi siloxanů či akrylátů umožňuje použití také barevných organických past nebo tzv. univerzálních pigmentů ve velmi široké barevné škále.
Dokonale propracovaný systém automatických dávkovacích přístrojů a jejich software umožňuje připravovat standartně kromě vzorkovnic PAULÍN aj. nebo odstíny zhotovené rozborem výsledků spektrálního fotometru. Ten vyhodnotí absolutní a diferenční koloristické hodnoty vypočtené pro několik zdrojů osvětlení. Výsledkem pak jsou vysoce přesné a zejména stálobarevné odstíny fasádních povrchových úprav.   


Druhy fasádních omítek

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.