1. Sanační omítkový systém Paulín je určen pro sanace budov, které jsou postiženy vzestupnou kapilární vlhkostí a salinitou. Je možné ho aplikovat na cihelné i smíšené zdivo, na porézní i slinuté kameny i na soudržné vápenné omítky


  2. Stará vlhká zasolená omítka se musí odstranit alespoň jeden metr od viditelné hranice vlhkosti, případně až na výšku trojnásobku tloušťky stávajícího zdiva. Spáry mezi cihlami se proškrábnou do hloubky 20 až 30 mm, povrch cihel se důkladně očistí a opláchne vodou.


  3. Na takto upravený a navlhčený podklad se plnoplošně nanesou do kříže dva až tři nátěry osmotické malty LAMPOSAL tzv. základovou či impregnační štětkou s tvrdými pevnými štětinami.


  4. Po třídenním zrání se případné výkvěty solí mechanicky odstraní a vytvořená polopropustná membrána vykazuje vysokou prodyšnost a odolnost vůči solím.

  5. Poté se hrubým nahazováním (tzv. špric) aplikuje dokonale promíchaná omítka PAULINSANA INTO a nechá se min. 12 hodin zavadnout
  6. Po tomto zavadnutí se zednickou lžící nahazují další vrstvy v tl. min.20 mm

  7. Potřebné větší tloušťky se nahazují až po zavadnutí předchozí vrstvy, ale vždy mokré na mokré, aby se vrstvy dokonale propojily

  8. Dřevěnou latí se nahozená omítka po zavadnutí srovná i do případných omítníků


  9. Po zatvrdnutí /cca 3 dny v závislosti na tloušťce/ se může povrch sanační omítky vyhladit štukovou maltou PAULINSANA RAS, která má odstín světlého pískovce nebo štukovou maltou LAMPOSOFT v odstínu světle šedém a následně upravit filcovým nebo houbovým hladítkem.


  10. Konečná povrchová úprava musí být provedena difúzními fasádními nátěry na bázi silikátů, siloxanů nebo vápna. Z výrobků firmy Paulín, S. p. A. se jedná o výrobky MINERAL FINISH, SANOFINISHMARMOLADA AD.


  11. Na tomto obrázku je znázorněn postup při použití sanačního podhozu PAULINSANA RINZAFFO. Tento postup je vhodný zejména u vlhkého, ale méně zasoleného zdiva, kde použití osmotické malty LAMPOSAL není nutné. Sanační podhoz se aplikuje v tl. 5 až 7 mm, tak aby pokryl celý povrch zdiva. Po 24 hodinách se může nahazovat opět dokonale promíchaná a provzdušněná omítka PAULINSANA INTO.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.