ANTICKÉ ZEMINY (NUOVA ERA a ANTIQUA IMAGE)


Povrchová úprava "NUOVA ERA" , která se vytváří nanášením střídavými tahy štětcem s následným zaschnutím a úpravou speciální stěrkou. Pro svůj dekorativní vzhled, který imituje antický styl, jsou tyto povrchové nátěry vhodné k úpravám interiérů, např. hal, schodišť, bytů i k opravám památkových objektů. Díky své vysoké prodyšnosti je možná aplikace také na sanační omítky. Spotřeba cca 10-12 m2 /l, závisí na struktuře povrchu. 

Technicka nanášení

Na povrchy opatřené základním podkladovým nátěrem TIXOTROPICA, FLORAL 402 atd. se výrobky nanáší střídavými tahy štětcem na plochu 1-2m a nechá se 10-20 minut zaschnout (v závislosti na teplotě v místnosti). Následně se upraví speciální stěrkou a to s dvojitým plastovým břitem. Dále se postupuje obdobným způsobem (nános štětcem, zaschnutí, stěrka). Na hrubé povrchy se materiál aplikuje jen štětcem a konečný efekt vytváří dekoratér rukou. U každého odstínu je možno dosáhnout celé škály vzhledu, od úplně světlé po tmavou. Nátěr je otěruvzdorný, prodyšný, a po úplném zaschnutí tj. 1-2 dny je vodou omyvatelný. Lze také provádět i dodatečné opravy (korekce) natřených ploch.
 


BENÁTSKÝ ŠTUK - DOGE

Vysoce lesklá mramorová povrchová úprava typu "BENÁTSKÝ ŠTUK". Tato exkluzivní technika je určená pro dekoraci, výzdobu a architektonické ztvárnění významných interiérů. Vytvoří se zajímavý estetický a chromatický efekt, který je typický pro starobylou techniku "ENCAUSTO" používanou od renesance benátskými a florentskými mistry. Použitý výrobek DOGE, Spotřeba asi 1 kg/m2.

Technicka nanášení

Nerezovým hladítkem se aplikuje jedna nebo dvě celistvé vrstvy mramorové stěrky DOGE dle nerovnosti podkladu. Po zaschnutí se podklad řádně vybrousí jemným brusným plátnem tak, aby se odstranily veškeré nerovnosti. Na dokonale vyhlazený povrch se nerezovou špachtlí nebo benátským hladítkem nanáší DOGE v lehkých a pravidelných skvrnách, které jsou od sebe přiměřeně vzdáleny systémem "nanes - setři" (nesmějí zůstat žádné tlustší okraje). Po jejich zavadnutí se povrch musí vyhladit a vyleštit neustálým lehkým tlakem na štukovací nerezovou špachtlí nebo hladítko. Pro lepší omyvatelnost, otěruvzdornost a údržbu se na povrch po 4 - 5 dnech doporučuje nanést ochranný včelí vosk (CERA PER STUCCO D'ARTE).

 

 
IMITACE POHLEDOVÉHO BETONU

Hladká povrchová úprava na bázi velmi jemného hašeného vápna, syntetických pojiv, stabilizovaných anorganických pigmentů a jemného mramorového prášku. Působí jemným saténovým vzhledem a dle použitého způsobu aplikace dokáže imitovat, v dnešní době velmi žádaný, pohledový beton. Použitý materiál MARMORAS. Spotřeba: cca 2 – 2,5 kg/m2 pro dvě vrstvy.


     

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.