ANTICKÉ ZEMINY (NUOVA ERA a ANTIQUA IMAGE)


Povrchové úpravy "NUOVA ERA" a "ANTIQUA IMAGE", které se vytváří nanášením střídavými tahy štětcem s následným zaschnutím a úpravou speciální stěrkou. Pro svůj dekorativní vzhled, který imituje antický styl, jsou tyto povrchové nátěry vhodné k úpravám interiérů, např. hal, schodišť, bytů i k opravám památkových objektů. Díky své vysoké prodyšnosti je možná aplikace také na sanační omítky. Spotřeba cca 10-12 m2 /l, závisí na struktuře povrchu. 

Technicka nanášení

Na povrchy opatřené základním podkladovým nátěrem TIXOTROPICA, MANTOLAC FREE atd. se výrobky nanáší střídavými tahy štětcem na plochu 1-2m a nechá se 10-20 minut zaschnout (v závislosti na teplotě v místnosti). Následně se upraví speciální stěrkou a to s dvojitým plastovým břitem. Dále se postupuje obdobným způsobem (nános štětcem, zaschnutí, stěrka). Na hrubé povrchy se materiál aplikuje jen štětcem a konečný efekt vytváří dekoratér rukou. U každého odstínu je možno dosáhnout celé škály vzhledu, od úplně světlé po tmavou. Nátěr je otěruvzdorný, prodyšný, a po úplném zaschnutí tj. 1-2 dny je vodou omyvatelný. Lze také provádět i dodatečné opravy (korekce) natřených ploch.
 


BENÁTSKÝ ŠTUK - DOGE

Vysoce lesklá mramorová povrchová úprava typu "BENÁTSKÝ ŠTUK". Tato exkluzivní technika je určená pro dekoraci, výzdobu a architektonické ztvárnění významných interiérů. Vytvoří se zajímavý estetický a chromatický efekt, který je typický pro starobylou techniku "ENCAUSTO" používanou od renesance benátskými a florentskými mistry. Použitý výrobek DOGE, Spotřeba asi 1 kg/m2.

Technicka nanášení

Nerezovým hladítkem se aplikuje jedna nebo dvě celistvé vrstvy mramorové stěrky DOGE dle nerovnosti podkladu. Po zaschnutí se podklad řádně vybrousí jemným brusným plátnem tak, aby se odstranily veškeré nerovnosti. Na dokonale vyhlazený povrch se nerezovou špachtlí nebo benátským hladítkem nanáší DOGE v lehkých a pravidelných skvrnách, které jsou od sebe přiměřeně vzdáleny systémem "nanes - setři" (nesmějí zůstat žádné tlustší okraje). Po jejich zavadnutí se povrch musí vyhladit a vyleštit neustálým lehkým tlakem na štukovací nerezovou špachtlí nebo hladítko. Pro lepší omyvatelnost, otěruvzdornost a údržbu se na povrch po 4 - 5 dnech doporučuje nanést ochranný včelí vosk (CERA PER STUCCO D'ARTE).

 

KRAKOVACÍ LAK

Povrchová úprava se zvláštním konečným efektem "starobylého popraskaného laku", která se aplikuje mezi základovým nátěrem a konečnou povrchovou úpravou. Vhodná k úpravám interiérů, kanceláří, hal. Použitý výrobek: SOLUZIONE SPACANTE - krakovací lak. Spotřeba cca 10 m2/kg. 

Technicka nanášení

Křížovým způsobem se štětcem aplikuje naředěný výrobek SOLUZIONE SPACCANTE (10% vody) na podklad opatřený kvalitním nátěrem. Nechá se cca 30 minut zaschnout a přetře se vodou ředitelným nátěrem. Během jeho zasychání se budou tvořit prasklinky a to podle způsobu nanesení a typu povrchové úpravy, která byla použita. Doporučení jsou pouze přibližná, konečný výsledek se může lišit jak podle výběru zvoleného podkladového nátěru, hrubosti podkladu, tak i na zkušenosti malíře. 
 

IMITACE POHLEDOVÉHO BETONU

Hladká povrchová úprava na bázi velmi jemného hašeného vápna, syntetických pojiv, stabilizovaných anorganických pigmentů a jemného mramorového prášku. Působí jemným saténovým vzhledem a dle použitého způsobu aplikace dokáže imitovat, v dnešní době velmi žádaný, pohledový beton. Použitý materiál MARMORAS. Spotřeba: cca 2 – 2,5 kg/m2 pro dvě vrstvy.