Tento kalkulátor navrhuje počet hmoždinek v ETICS pomocí zjednodušeného návrhu dle článku 5.4.3 ČSN 73 2902, na základě zvolených charakteristik objektu (výška, větrová oblast, kategorie terénu, podkladní materiál, tepelněizolační materiál) a pro zvolenou hmoždinku.

Zjednodušený výpočet pomocí tohoto kalkulátoru lze provést výhradně pro hmoždinky, jejichž shoda byla prokázána podle Řídících pokynů ETAG 014 a jsou součástí ETICS podle dokumentace výrobce ETICS, který prokázal shodu systému postupem podle Řídících pokynů ETAG 004.

Za využití hodnot z tohoto kalkulátoru je plně odpovědná osoba, která ho používá.

Kalkulátor obsahuje databázi hmoždinek od jednotlivých výrobců, členů Cechu pro zateplování budov, jehož členem je i Paulín CZ, s.r.o.

 

 Stáhněte si kalkulátor do Vašeho počítače!!!
Výpočet probíhá formou průvodce:

  •  v prvním kroku se zadávají charakteristiky objektu
  •  ve druhém kroku se z nabídky všech hmoždinek vhodných pro daný typ podkladu zvolí jedna hmoždinka a upřesní se podklední materiál
  •  ve třetím kroku se zobrazí vypočítané výsledky, tj. vhodnost zvolené hmoždinky, počty hmoždinek pro okrajové a vnitřní oblasti fasády a také schéma doporučeného rozmístění hmoždinek
  •  při spuštění xls souboru je pro plnou funkčnost zapotřebí povolit makra 

 

Kalkulátor využívá jako zdroj informací údaje z ČSN 73 2902:2011 a z ČSN EN 1991-1-4.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.