Obnova a údržba probarvených omítek na ETICS

23. 5. 2013 -

Díky moderním technologiím dnešní doby bylo možné vyvinout a naformulovat vhodné materiály, které by mohly životnost finálních povrchových úprav zateplovacích systémů prodloužit. Mezi tyto výrobky patří také speciální fasádní nátěr FLASH PAINT, který úspěšně využívá moderních technických poznatků.


Zateplování budov a používání probarvených omítek je v naší republice využíváno téměř 20 let. Tato poměrně dlouhá doba prověřila kvalitu a vlastnosti používaných materiálů, některé v tomto ohledu vydržely bez viditelného poškození a naopak některé vykazují zřetelné stopy stárnutí. Díky moderním technologiím dnešní doby bylo možné vyvinout a naformulovat vhodné materiály, které by mohly životnost finálních povrchových úprav zateplovacích systémů prodloužit. Mezi tyto výrobky patří také speciální fasádní nátěr FLASH PAINT, který úspěšně využívá moderních technických poznatků. Princip jeho funkce najde příklad v rostlině známé jako lotos. Když kapky vody stékají po lotosovém listu berou s sebou veškeré kontaminující částice, které by ho znečistily a rostlina je tak stále čistá. Jejich povrch je totiž hydrofobní a to minimalizuje jeho znečištění.

Od tohoto základního principu chování jsou odvozeny a dále propracovány vlastnosti našich produktů. Nátěrový film vytvořený touto barvou chrání povrch před povětrnostními, chemickými i mechanickými vlivy  a také před ultrafialovým zářením. Barva FLASH PAINT umožní probarvit podklad a zachovat texturu původního podkladu bez jeho zaplnění silným nátěrovým filmem. Ošetřený povrch nedovoluje bakteriím a plísním jejich usazování. Plochy jsou dlouhodobě čisté a nenasákavé.

Speciální formulace dokázala u této barvy skloubit čtyři její významné vlastnosti:

  1. vrátí přirozenou barevnost stávající fasádě
  2. dokáže přemostit a vyplnit drobné mikropraskliny
  3. velmi účinně zhydrofobizuje povrch
  4. díky biocidním přísadám dlouhodobě dokáže chránit povrch fasády proti biotickému napadení (zeleným řasám a plísním na fasádě)