Jak postupovat při malování a zdobení předmětů z různých materiálů?PROBLÉM: Jak postupovat při malování a zdobení artefaktů z různých materiálů?

Jak postupovat při malování a zdobení artefaktů z různých materiálů, jako je železo, pozinkované železo, dřevo nebo plast (PVC)?

Při dekorování nebo restaurování artefaktů někdy vznikne z technických, estetických nebo praktických důvodů potřeba použít povrchovou úpravu, která však vzhledem ke svým vlastnostem není vhodná pro natíraný podklad.

Obvykle je totiž nátěrový výrobek určen pro konkrétní podklad a často jej nelze použít na jiné podklady (může mít nedostatečnou přilnavost, nežádoucí reakce, nedostatečnou pružnost atd.).

S ohledem na tuto skutečnost byl vyvinut víceúčelový nátěr na vodní bázi s názvem URETHANE H2O, který lze použít jako nátěr na kovy, dřevo i plast (PVC). Vhodné jak do interiéru tak i exteriéru!


ŘEŠENÍ:

Příprava podkladu:

Dřevo: Nedokonalosti zamelte přípravkem LAMPPOSTUCCO, lehce přebruste.

Železo: Odstraňte veškeré stopy rzi nebo okují vyčistěte, odmastěte a ošetřete vhodným antikorozním prostředkem.

Pozinkovaný plech: Dokonale odmastěte a vyčistěte; pokud jsou stopy rzi, naneste základní antikorozní nátěr ZINCOLAC PRIMER.

Plasty (PVC): Lehce obruste a odstraňte zbývající nečistoty.

Finální aplikace:

Naneste první vrstvu štětcem, válečkem nebo stříkáním (při aplikaci stříkáním zřeďte s vodou, max. 20%).

Druhou vrstvu natřete po 8 - 12 hod.


Specifikace:

URETHANE H2O, Lesklý email na bázi akryl-uretanových pryskyřic vhodný na dřevo, plasty (PVC), železo ošetřené antikorozní ochranou, pozinkované železo k nanášení po přípravě základního nátěru s vydatností 12 - 14 m2/litr jeden nátěr.

Díky svému specifickému složení na bázi akrylových a polyuretanových pryskyřic dokáže URETHANE H2O kombinovat mimořádnou univerzálnost použití, díky níž se snadno nanáší na různé povrchy, s bezkonkurenčními vlastnostmi, pokud jde o odolnost vůči nečistotám, mastnotě, poškrábání a degradaci.

Lze aplikovat v interiéru i exteriéru, je nejlepším řešením pro ochranu a dekoraci dveří, okenních rámů, okenic, nábytku, dřevěných výrobků a obecně všech předmětů vystavených neustálému opotřebení.

Splňuje ustanovení systému HACCP, jak je uvedeno v nařízení ES 852/2004 o hygieně potravinářských výrobků - příloha II - kapitola II. Lze jej čistit a dezinfikovat pomocí měkké houby.

K dispozici ve více než 4 000 odstínech.