Jak renovovat starou keramickou dlažbu nebo betonovou podlahu pomocí smaltové pryskyřice?PROBLÉM:

Při renovaci obkladů (keramických, kameninových), cementového, skleněného a dobře ukotveného glazovaného podkladu nebo jiných podkladů vyžadujících vysokou přilnavost se doporučuje použít akrylátový email s přípravkem na podporu přilnavosti Floor & Tiles.

Vhodný pro použití v interiéru i exteriéru k dekoraci a ochraně podlah ve sklepích, garážích, skladech, obchodech, k vymezení parkovišť, nakládacích/vykládacích ploch apod. Lze aplikovat v místech vystavených provozu vozidel. Vhodný pro aplikaci na stěny a podlahy v místech, kde je vyžadována odolnost proti kondenzaci a občasnému kontaktu s vodou, např. v koupelnách a prádelnách.


ŘEŠENÍ:

1. PŘÍPRAVA PODKLADU

Cementové podklady: Veškeré uvolněné části je třeba odstranit. Pokud je povrch lesklý, mírně jej zbruste. Očistěte vhodným čisticím prostředkem odstraňujícím všechny stopy prachu a nečistot a velmi dobře opláchněte. Nechte důkladně vyschnout.

Asfalt: Omyjte vysokotlakým čističem a průmyslovým čisticím prostředkem, abyste odstranili všechny stopy nečistot a mastných zbytků. Velmi dobře opláchněte a nechte uschnout.

Keramika a sklo: Odmastěte a důkladně vyčistěte. V případě použití v koupelnách, prádelnách a jiných místnostech, kde dochází ke stagnaci vody, použijte při čištění podkladu specifické přípravky na odstraňování vodního kamene.

Staré glazury: Veškeré odmaštěné části je třeba odstranit. Pokud je povrch lesklý, zdrsněte jej lehkým broušením. Vyčistěte čisticím prostředkem, odstraňte všechny stopy prachu a nečistot a důkladně opláchněte. Nechte důkladně vyschnout.

Zvláště obtížné podklady (např. leštěné keramické dlaždice): První nátěr naneste neutrálním základem zředěným 20% vodou a vhodně promíchaným s promotorem. Poté dokončete barevným přípravkem až do dokonalého pokrytí.

2. ŘEDĚNÍ, MÍCHÁNÍ

Nejdříve je nutno přidat 5 % vody (v případě transparentního nátěru přidat 12 % vody). NEPROMÍCHÁVAT !

 Ihned potom přidat v určeném poměru složku ke zvýšení přilnavosti PROMOTORE DI ADESIONE. Poměr mísení 40 ml PROMOTORE DI ADESIONE na jedno balení 750 ml a balení 135 ml PROMOTORE DI ADESIONE na balení 2,5 litrů.
3. APLIKACE FLOOR & TILES:

Aplikujte první vrstvu. Po 6-8 hodinách pak naneste druhou vrstvu. 

Po výrobku lze chodit nejméně po 24 hodinách. Na plochách vystavených průjezdu vozidel počkejte 48-72 hodin.


VAROVÁNÍ:

Zkoušky přilnavosti proveďte předem, protože podklady mohou být ošetřeny neviditelnými přípravky odpuzujícími vodu a olej.