Jak vymalovat interiér, kde je vyžadována kontrolovaná hygiena a vysoká čistitelnost?PROBLÉM: Malování vnitřních prostor vyžadujících řízenou hygienu

V případech, kdy se vyžaduje malování stěn v prostředí s kontrolovanou hygienou, jako jsou ordinace a nemocnice; prostor, kde se manipuluje s potravinami, jako jsou jídelny, potravinářské závody, restaurace, bary; v prostředí s velkým provozem, jako jsou veřejné úřady, školy, schodiště, čekárny atd.

Kde je nutné získat odolnou povrchovou úpravu s mimořádně širokou barevnou škálou, hladkou, nenasákavou, omyvatelnou, netoxickou, kterou lze čistit měkkou houbou a čisticími neutrálními prostředky a dezinfikovat přípravky obsahujícími chlorid a která je v souladu se systémem HACCP, nařízením ES 852/2004 o hygieně potravin, příloha II, kapitola II, bod 1 b).


ŘEŠENÍ:

1. Úplně odstraňte všechny uvolněné nebo odlupující se vrstvy starého nátěru. Vyčistěte a odstraňte všechny stopy nečistot     a prachu. Nekvalitní prodyšné nátěry je třeba odstranit.

2. Proveďte případné spárování omítek nebo nátěrových podkladů. LAMPOSTUCCO v práškové nebo pastovité formě. 1       
    KG/M2 NA TLOUŠŤKU 0,3 MM

3. Naneste vrstvu FIXACRIL fixačního prostředku na vodní bázi se silnou penetrací, vhodně nařeďte. 10 - 15 M2/L NA VRSTVU
    (NEŘEDĚNÝ)

4. Naneste dvě nebo více vrstev akrylové barvy na stěny MEGACRYL. Super omyvatelná emailová barva na stěny, vhodná
    zejména do veřejného prostoru. 11-13 M2/L


Výrobky MEGACRYL jsou k dispozici ve 3 variantách: lucido - lesklý, satinato - saténový, opaco - matný.