Rasakoll Minerale

Minerální štuková omítka

RASAKOLL MINERALE je speciální omítkovina, která vytváří dojem původních ručně míchaných hlazených fasád. Dokáže napodobit neopakovatelný vzhled ruční práce a jednoduchým i ekonomickým způsobem podtrhne původní vzhled. Tato omítkovina je vhodná, jak pro novostavby, tak i rekonstrukce s širokým uplatněním také v interiérech - imitace pískovce apod. 

RASAKOLL MINERALE může být použit také jako opravná, vyhlazovací, vyrovnávací i konečná povrchová úprava na minerálních podkladech všude tam, kde je požadován přírodní vzhled omítky v interiéru i exteriéru. Tento typ nové omítky lze tedy použít nejen jako finální povrchovou úpravu, ale s její pomocí lze vytvořit i armovací vrstvu s možností vložení sklolaminátové výztužné tkaniny. S tímto materiálem lze taktéž sanovat původní poškozené a popraskané štukové omítky a své největší uplatnění nachází zejména při rekonstrukci původních objektů. Propůjčuje fasádám velmi přirozený a přírodní vzhled. Není s ním potřeba dokonale vyhlazovat, ale je možné s ním také kopírovat původní povrch.

Takto upravený povrch fasády či interiéru (v interiéru není podmínkou) je vhodné opatřit fasádním nátěrem z portfolia fasádních barev Paulín. Pro zateplovaní systémy doporučujeme fasádní silikonový nátěrový systém (SANOFINISH nebo FLASH PAINT). V případě původních a opravených fasád doporučujeme použít materiály na bázi vápna (MARMOLADA AD) nebo silikátů (MINERAL FINISH). 

Rasakoll Minerale

minerální armovací tmel a rustikální povrchová úprava

Speciální vysoce prodyšná minerální rustikální povrchová úprava pro konečnou úpravu fasád a zateplovacích systémů se vzhledem přírodní štukové omítky.

Použití :

Slouží pro vytvoření konečné povrchové úpravu zateplovacích systémů a na jiných minerálních podkladech . Může být použita jako opravná vyhlazovací a vyrovnávací vrstva, i jako armovací vrstva na VKZS s vložením armovací tkaniny. Jedná se o ideální konečná povrchovou úpravu na minerálních podkladech a všude tam, kde je požadován přírodní vzhled v exteriéru i v interiéru. 

  • Velikost balení                                                                        25 kg 
  • Spotřeba                                                                                cca 2,5 - 4 kg/m2
                                                                                                     


Ukázky aplikací:

Zdroj dynamické sekce: » RASAKOLL_MINERALE (Fotogalerie)