Nanotech fasádní barva

Nanotech Silox Finish

Samočistící silikonová fasádní barva s nanotechnologií

Samočistící fasádní povrchová úprava na bázi nanotechnologií. Prodyšná, vodoodpudivá, odolná proti růstu plísní a řas. Na bázi siloxan-akrylátů, nanosilikátů, lamelárních plniv, křemičitého kameniva, pigmentů a biocidů. Splňuje normu EN 15457 (Odolnost proti růstu plísní) a EN 15458 (Odolnost proti růstu řas).

Použití:

Jako exteriérová povrchová úprava pro dekoraci vnějších stěn, kde požadována vysoká odolnost proti špíně, prodyšnost, vodoodpudivost, výborná odolnost proti růstu řas a plísní. Barva je vhodná zejména pro revitalizaci starých nátěrů.

 • Velikost balení                                                               12,5 l kbelík
 • Počet kusů na paletě                                                      44 (858 kg)
 • Spotřeba                                                                       8 - 10 m²/l na jeden nátěr
 • Vydatnost z balení                                                          56 m²/kbelík při dvou nátěrech
 • Bělost (% MgO)                                                             ≥ 92 ± 1
 • Stupeň lesku (bod 5-EN ISO 2813)                                  < 5 gloss při 85° (G3-mat)
 • Kryvost (bod 5.5 EN ISO 6504-3)                                     > 98 na 5m2/l (třída 2)
 • Měrná hmotnost (UNI EN ISO 2811-1)                              1,56 kg/l ± 0,05  


Neustálé zhoršování stavu fasád je způsobeno mnoha faktory, často různé povahy, které negativně ovlivňují estetiku budovy. Mezi nejčastější patří ty, které lze přičíst povětrnostním vlivům, jako jsou déšť, vítr, sníh, mráz, tání, sůl a sluneční záření. sluneční záření. Rozhodující je také degenerativní působení znečišťujících látek, jako je smog, popel ze spalování a výpary.

Zvláště škodlivé jsou povrchové nánosy cizorodých materiálů, jako je prach, pyl, zemina a další. Tyto nánosy jsou za přítomnosti vlhkosti ideálním prostředím pro výskyt a vznik, růst a množení biologických mikroorganismů, jako jsou plísně a řasy.

Tyto jevy jsou podporovány a zhoršovány klimatickými změnami a neustálým nárůstem počtu obyvatel. K prevenci budovy před všemi těmito degenerujícími činiteli je nezbytné aby povrchová úprava, konečná ochranná vrstva fasády, zůstala co nejdéle suchá a čistá. 


NAMÁHÁNÍ MODERNÍCH KONSTRUKCÍ

Historické návrhy vždy zohledňovaly kontext, v němž se budovy měly nacházet, měly být budovy postaveny, a tak poskytovaly architektonické prvky, které chrání a zachovávají zdraví fasád (okapové převisy, šikmé střechy, výstupky atd.).

V současné době nové koncepce plánování, navrhování a moderní estetické nároky způsobují, že fasády budov jsou stále méně chráněny a stále více vystaveny všem druhům degenerujících činitelů.

Rostoucí důraz na účinnou izolaci navíc podpořil a rozšířil používání tepelně izolačních "obkladových" systémů. Tyto systémy způsobují přesun rosného bodu na vnější stranu "obalu" stěny, čímž zatěžují vnější povrchovou úpravu a je nezbytné zajistit co největší ochranu před agresivitou plísní a řas.

NEJÚČINNĚJŠÍ ŘEŠENÍ PROTI ROZPADU FASÁDY


Řada Nanotech Silox Finish, kompletně vyvinutá v našich laboratořích z R&D Laboratories, s použitím inovativních metylsilikon/siloxanových pryskyřic a nanosilic, představuje nejmodernější a nejvýkonnější samočisticí řešení k ochraně svislých fasád a proti stárnutí.

Je kompatibilní s různými druhy podkladů a představuje vynikající řadu pro aplikaci na nové, ale ideální i pro oživení starších povrchů.

Maximální výkon, pokud jde o prodyšnost, vodoodpudivost, trvanlivost barev v exteriéru, které charakterizují tuto produktovou řadu, ji činí obzvláště vhodnou pro vytváření specifických cyklů pro fasády vystavené nejtěžším biologickým útokům plísní a řas, klimatickým vlivům, jako je mořský aerosol, cykly mrazu a tání, chemickým vlivům, jako je smog a znečištění.

 • Díky technologii Clean Acitve Technology se obnovuje estetika povrchové úpravy fólie. automaticky v důsledku deště a větru a zanechává povrch rychle suchý a časem čistší. Díky těmto procesům je de facto "samočisticí".

 • Specifické složení technologie Silox na bázi metylsilikonu = maximální výkon z hlediska prodyšnosti a vodoodpudivosti.

 • Inovativní nanosilice Nano Technology dodává povrchu odolnost proti stárnutí a stálobarevnost (i v těch nejextrémnějších podmínkách), která je mnohem vyšší než u tradičních exteriérových materiálů pro povrchové úpravy

 • Průběžné povrchové čištění fasády v kombinaci s působením speciálních Preven Plus přísad, kterými jsme řadu vybavili, charakterizují výrobky, které ji tvoří, jako nejúčinnější v boji proti tvorbě plísní a řas.