Fasádní stěrky

SILOX FINE je finální dekorativní exteriérová štuková úprava. Dokonale napodobuje vzhled přírodního kamene či betonu v rozmanitých podobách. Díky své vysoké odolnosti je vyhledávaný také pro vytváření dekorativních efektů pohledových betonů. SILOX FINE je moderní výrobek, který spojuje přírodní vzhled s elegancí zpracování. Tato dekorativní stěrka je na bázi siloxanových pryskyřic v emulzi, pigmentů a mikromleté mramorové moučky. Díky dobré plnicí schopnosti je vhodné ji aplikovat na omítky a tenkovrstvé úpravy. Dodává se v podobě homogenní pasty. Složení výrobku zajišťuje jeho dokonalou přilnavost k podkladu. SILOX FINE vykazuje vynikající vlastnosti, jako je paropropustnost, odolnost vůči vodě, plísním i nepříznivým povětrnostním vlivům. 

silox_fine01.jpg

Postup aplikace:

Nové povrchy zdí, jemné, vyzrálé: očistit od veškerých stop prachu. Aplikovat SILOX FINE nerezovým hladítkem ve dvou nebo více vrstvách v časovém odstupu 6-8 hodin. Poslední vrstvu vyhladit nerez. hladítkem dříve, než výrobek zcela zaschne. 

Aplikaci na ETICS: SILOX FINE je nutné aplikovat na hotový VKZS včetně finální fasádní strukturální omítky zrnitosti minimálně 1,2 mm. Omítka se dle potřeby může jemně přebrousit a poté aplikovat celoplošným natažením první vrstvu SILOX FINE. V časovém odstupu 6-8 hodin (nejlépe na druhý den) se povrch může přebrousit a nerezovým hladítkem se nanáší další vrstva a to bodově či celoplošně v různých směrech, ale jednotlivé nanesené plochy musí na sebe navazovat a nemají být plošně odděleny. Po krátké době schnutí se povrch zaleští nerezových hladítkem nebo případně uhladí filcováním apod. Tento výrobek lze používat bez další finální úpravy. V případě potřeby, dle požadovaného konečného efektu se povrch lazuruje fasádní barvou FLORAL nebo na velmi exponovaných místech je možné použít transparentní ochranný nátěr IDROTAK ACRILICO. Pro broušení je interval cca 24 hod, po 28 dnech materiál získá konečné mechanicko-fyzikální 

Silox Fine

Dekorativní povrchová úprava stěn

SILOX FINE je finální dekorativní štuková úprava pro exteriér i interiér. Dokonale napodobuje vzhled přírodního kamene, betonu v rozmanitých podobách. Díky své vysoké odolnosti je vyhledávaný také pro vytváření dekorativních efektů pohledových betonů.

SILOX FINE je moderní výrobek, který spojuje přírodní vzhled s elegancí zpracování. Tato dekorativní stěrka je na bázi siloxanových pryskyřic v emulzi, pigmentů a mikromleté mramorové moučky. Díky dobré plnicí schopnosti je vhodné ji aplikovat na omítky a tenkovrstvé úpravy. Dodává se v podobě homogenní pasty. Složení výrobku zajišťuje jeho dokonalou přilnavost k podkladu. SILOX FINE vykazuje vynikající vlastnosti, jako je paropropustnost, odolnost vůči vodě, plísním i nepříznivým povětrnostním vlivům. SILOX FINE je bez zápachu a šetrný k životnímu prostředí.

Oblast použití:

Jako dekorativní povrchová úprava s efektem imitující strukturu přírodních materiálů (beton, kámen, apod.) pro exteriér, pokud je požadován hladký efekt a velmi dobrá hydrorepelence, je vhodný na ETICS.

  • Velikost balení                                                                     15 kg kbelík
  • Spotřeba                                                                             cca 1,5 kg/m2 při 2 vrstvách
  • Vydatnost z balení (24 kg)                                                    10 m²/ 15 kg kbelík
  • Měrná hmotnost (UNI EN ISO 2811-1)                                   1,8 ± 0,05 kg/l 

Ukázky aplikací:

Zdroj dynamické sekce: » SILOX_FINE (Fotogalerie)