Jak antikovat malbu nebo nátěr homogenní barvy siloxanovou lazurou?

PROBLÉM: antiquing siloxanovým lakem

Lakování již natřených nebo nedokončených povrchů je stále aktuálním problémem. Krátký čas, který má dekoratér k dispozici, a nedostatek specializovaného personálu schopného připravit vhodné produkty pro jednotlivá místa se často stávají slabým místem. Řešením všech těchto problémů je siloxanový lak SILOX VEL.

Technika glazování dává dekoratérovi možnost dosáhnout různých a vždy nových výsledků, protože konečný vzhled souvisí s několika faktory:

 1. ředěním výrobku
 2. kreativitou dekoratéra
 3. typem podkladu - hladký nebo hrubý - více či méně pravidelný - více či méně savý
 4. nástrojem pro konečnou úpravu: štětcem, houbou, houbovou stěrkou, rukavicí.


Silicati VASO.jpeg

ŘEŠENÍ I.: glazování štětcem

 1. Obvykle je nejvhodnější glazování štětcem na podklad dokončený štětcem nebo válečkem, například SANOFINISH, exteriérová i interiérová barva na bázi siloxanových kopolymerů ve vodní emulzi a minerálních plniv. 
 2. Na dokonale suchý a zvětralý povrch naneste štětcem SILOX VEL, prodyšný, vodoodpudivý, průsvitný nátěr, odolný proti růstu plísní a řas, na bázi siloxanů ve vodní emulzi, zředěný maximálně do 25 %, přejeďte mokrým filmem až do dosažení požadovaného efektu.

ŘEŠENÍ II.: malování houbou

 1. Lakování houbou lze běžně provádět jak na hladkém, tak na hrubém podkladu.
 2. Dobrých výsledků lze dosáhnout nanesením štětcem nanášené vrstvy bílého SILK PF523, modifikovaného minerálního vyrovnávacího nátěru na bázi silikátů, jako základního nátěru. 
 3. Na dokonale suchý a zvětralý povrch naneste štětcem SILOX VEL, prodyšný, vodoodpudivý, závojový nátěr, odolný proti růstu plísní a řas, na bázi siloxanů ve vodní emulzi, zředěný maximálně do 25 %, dokončený mořskou houbou krouživým nebo mokrým filmovým nátěrem, dokud není dosaženo požadovaného efektu.

Seven.jpeg

Silicati VASO.jpeg

ŘEŠENÍ III.: glazování stěrkou

 1. Glazování houbovým hladítkem poskytuje dobrý výsledek na podkladech, které jsou nejlépe hrubé nebo s jemnou povrchovou úpravou na bázi silikátů/siloxanů/akrylátů nebo vápna. 
 2. Dobrého výsledku lze dosáhnout, pokud jako základní nátěr nanesete vrstvu sjednocující stěrky "SEVEN" s jemnou povrchovou úpravou na bázi elastosiloxanových pryskyřic, dokončenou houbovým hladítkem. 
 3. Na dokonale suchý a zvětralý povrch naneste štětcem SILOX VEL, prodyšnou, vodoodpudivou, průhlednou povrchovou úpravu odolnou proti růstu plísní a řas, na bázi siloxanů ve vodní emulzi, zředěnou maximálně do 25%, dokončenou houbovým hladítkem v kruhovém nebo mokrém filmu, dokud není dosaženo požadovaného efektu.

ŘEŠENÍ IV: glazování rukavicí

 1. Glazování houbovou rukavicí poskytuje dobré estetické výsledky jak na hladkých površích (např. siloxovaná barva na stěny SANO FINISH), tak na hrubších površích (např. protiplísňový siloxanový nátěr na stěn hrubším efektem SILOX COAT 100). 
 2. Glazování houbovou rukavicí umožňuje dosáhnout dobrého estetického výsledku. Na dokonale suchý a zvětralý povrch naneste štětcem SILOX VEL, prodyšný, vodoodpudivý, závojový nátěr odolný proti růstu plísní a řas, na bázi siloxanů ve vodní emulzi, zředěný maximálně do 25 %, dokončený houbovou rukavicí krouživým způsobem nebo nanesený mokrým filmem, dokud není dosaženo požadovaného efektu.

Seven.jpeg