Jak vymalovat interiér napadený plísní?

PROBLÉM: Čím vymalovat stěnu, aby se dala čistit?

V silně frekventovaných místnostech, chodbách a ve všech situacích, kdy může dojít k náhodnému kontaktu se stěnou, může vzniknout potřeba použít výrobek, který lze následně vyčistit od lehkých skvrn a nečistot.

Někdy také chcete zachovat dobrou prodyšnost a jindy potřebujete výrobek, který lze překrýt na staré prodyšné, aniž byste je museli odstraňovat. Všechny tyto vlastnosti nemůže splňovat jeden výrobek, proto je důležité vybírat omyvatelné nátěry podle prioritní potřeby.


BIOCID.jpeg

Proč se tvoří plísně?

Z výše uvedeného je zřejmé, že plísně, houby a řasy mohou růst a šířit se jak na vnitřních stěnách budov, tak na vnějších površích, což vede k hygienickým a estetickým problémům. 

Situace, kdy se plísně a houby tvoří uvnitř místností:

  • nedostatečná tepelná izolace s poklesem "rosného bodu" na vnitřním povrchu, a tedy s tvorbou povrchové kondenzace.
  • nedostatečná výměna vzduchu s následným zvýšením koncentrace vodní páry a tvorbou kondenzace v nejchladnějších místech (tepelné mosty).
  • místnosti se silnou produkcí vodní páry (kuchyně, koupelny) nebo místnosti, kde probíhají zvláštní procesy (výroba sýrů atd.).

ŘEŠENÍ: Odborníci doporučují proti plísním:

  1. Sterilizační ošetření všech povrchů v místnosti (i těch, které nejsou kontaminovány) roztokem algicidního a fungicidního přípravku BIOCID aplikovaným štětcem.
  2. Nejméně 24 hodin po aplikaci mechanicky očistěte ošetřené povrchy kartáčováním, škrábáním nebo broušením. V případě vysoké koncentrace plísní ošetření opakujte.
  3. Dvouvrstvá aplikace omyvatelné barvy pro interiéry, vysoce odolné proti růstu plísní MUFFANO. V případě křídových nebo špatně soudržných povrchů naneste předtím vrstvu vysoce penetračního fixačního prostředku      na vodní bázi FIXACRIL, vhodně naředěného, a vyčkejte 6-8 hodin.

Muffano.jpeg