Silikátové fasádní barvy

Pojivem je křemičitan draselný a jeho reakcí se vzdušným kyslíkem vzniká gel kyseliny křemičité, který pojí částice pigmentů a plniv v nátěrové hmotě a reaguje s křemičitými plnivy jež jsou obsaženy v podkladní omítce tzv. silikatizace - nátěr se chemicky váže k podkladu.

Před několika lety společnost Paulín uvedla na trh základní barvu na silikátové bázi SILK PF 523 s obsahem velkého podílu minerálních pojiv a možností nanášet barvu v potřebné tloušťce (0,5-0,8 kg/m2). Tato barva výborně sjednocuje strukturní rozdíly mezi starou a novou omítkou a to i sanační. Umožňuje také překrytí mikrotrhlin v podkladních omítkách a vytváří jedinečný přechodový most mezi starým disperzním a novým silikátovým nátěrem. Její charakteristické optické vlastnosti dávají natřeným plochám přirozený minerálně matný vzhled.Pro finální úpravu lze použít silikátovou barvu MINERAL FINISH v požadovaných odstínech. Pokud jsou podmínky zpracování silikátových barev správně dodrženy (vyzrálá omítka, vhodná teplota při aplikaci, dodržení ředění a spotřeb) jsou nátěry velmi stálé a životnost je závislá jen na kvalitě podkladové omítky.

MINERAL FINISH se uplatnil např. při opravě fasády Chrámu v Dubu nad Moravou, zámku Slavičíně, na zámku ve Vizovicích, Těšeticích u Brna, Klášteře Milosrdných bratří v Brně, Fakultě stavební VUT v Brně, budově Policie ČR v Olomouci apod. Silikátové barvy Paulín se výborně uplatňují po celé Evropě.


Produkty

Mineral Finish

Silikátová fasádní barva

Minerální fasádní nátěrová hmota na bázi modifikovaných silikátů s anorganickými pigmenty a mikronizovanými plnivy. Vyniká velmi dobrou přilnavostí, prodyšností a odpudivostí proti vodě.

Použití:

Matná povrchová úprava s velkou odolností a trvanlivostí. Je určena pro povrchové úpravy fasád, zejména u historických budov, pokud se má zachovat prodyšnost.

 • Velikost balení                                                                         24 kg kbelík
 • Počet kusů na paletě                                                               33 (792 kg)
 • Spotřeba                                                                                  5 - 7 m²/l na jeden nátěr
 • Vydatnost z balení                                                                   70 m²/kbelík při dvou nátěrech
 • Prostup vodních par Sd (ČSN EN ISO 7783)                            < 0,03m
 • Stupeň lesku (bod 5-EN ISO 2813)                                          < 5 gloss při 85°
 • Kryvost (bod 5.5 EN ISO 6504-3)                                             > 99 při 5 m2/l (tř.2)
 • Měrná hmotnost (UNI EN ISO 2811-1)                                    1,60 ± 0,05 kg/l  

Silk PF

Minerální podkladní nátěr

Podkladní nátěr na minerální bázi s obsahem aditiv, anorganických pigmentů a křemičitých inertních plniv o velikosti zrna max. 0,3 mm.

Použití:

Podkladní nátěr s vysokou plnící schopností, velkou odolností vůči povětrnostním vlivům, s velmi dobrou prodyšností, i jako sjednocující nátěr pro následnou úpravu vápennými a silikátovými výrobky Paulín a jako vyhlazovací hmota pro překrytí mikrotrhlin. Možné použití i v interiéru jako dekorativní nátěr.

 • Velikost balení                                                                        14 l kbelík
 • Počet kusů na paletě                                                              33 (792 kg)
 • Spotřeba                                                                                 0,5 – 0,8 kg/m2
 • Vydatnost z balení                                                                  60 m²/kbelík 
 • Měrná hmotnost (UNI EN ISO 2811-1)                                   1,55 ± 0,05 kg/l