Silikonové fasádní barvy

Proč zvolit silikonovou barvu značky Paulín?

Siloxany jsou organokřemičité sloučeniny - polymery, jejichž základním řetězec je tvořen střídajícími se atomy křemíku a kyslíku s navázáním dalších funkčních skupin.

Jedná se o neprogresivnější typ fasádních nátěrových hmot. Nevytváří souvislý film nýbrž vrstvu s mikropóry, s extrémně nízkou nasákavostí. Díky vysokému smáčecímu úhlu vznikají mezifázová napětí, která způsobují, že voda na jejich povrchu zůstává "sbalená" a kapky vody se na povrchu nerozlévají. Nátěr tak dokonale chrání fasádu proti ušpinění i průniku srážkové vody. Kapalná voda na rozdíl od vody v plynném stavu prakticky nemůže nátěrem procházet. Nátěry mají výbornou kryvost, vysokou paropropustnost a jejich barevnost je velmi rovnoměrná i na velkých plochách bez ohledu na barevný odstín. Jsou určeny především pro vysoce kvalitní nátěry reprezentativních fasád i historicky cenných objektů.

Dlouhodobě perfektní stav fasády

Voduodpudivost silikonu nedovolí, aby se špína usadila na omítce a omítka se takto čistí každou dešťovou kapkou. Déšť se stává velmi významným při odstraňování smogového nánosu a prachu pro uchování krásy upravených budov. Vlastnosti těchto povrchových úprav umožňují, aby byl po dlouhou dobu uchován barevný tón a zároveň velmi dobře odolávají UV záření. Pro mikroorganismy (řasy, mechy, plísně) a nečistoty je obtížné udržet se na povrchu omítky.

Výhody a přednosti silikonové řady Paulín

Silikonové omítky a barvy v současné době představují nejušlechtilejší materiál pro omítání budov. Díky své struktuře účinně odpuzují vodu, přičemž umožňují prostup vodních par, čímž je umožněno dýchání stavby.

Silikonové povrchové úpravy se dobře nanáší a přizpůsobují se jakémukoliv podkladu. S výrobky lze dosáhnout velmi dobrých výsledků i za drsných klimatických podmínek. Skvěle zakrývají podklad a vytváří sametově matný vzhled, který se pozitivně odráží na intenzitě barev. 

Voduodpudivost silikonu nedovolí, aby se špína usazovala na omítce, ta se pak čistí každou dešťovou kapkou. Déšť se stává velmi významným faktorem při odstraňování smogového nánosu a prachu. Vlastnosti těchto povrchových úprav umožňují, aby byl po dlouhou dobu uchován jejich barevný tón a zároveň velmi dobře odolávají UV záření. Pro mikroorganismy (řasy, mechy, plísně) a nečistoty je potom obtížné udržet se na povrchu fasády.

Prodyšnost je schopnost umožnit prostup vodní páry ven ze zdiva. Tím je umožněno jeho vysušení a zabráněno hromadění vlhkosti ve zdivu a omítce. To je hlavním předpokladem pro zabránění výskytu plísní. Voduodpudivost je naopak odolnost zdiva proti prostupu srážkové vody. Voda stéká po omítce aniž by přes ni pronikla do konstrukce.


Produkty

Nanotech Silox Finish

Samočistící silikonová fasádní barva s nanotechnologií

Samočistící fasádní povrchová úprava na bázi nanotechnologií. Prodyšná, vodoodpudivá, odolná proti růstu plísní a řas. Na bázi siloxan-akrylátů, nanosilikátů, lamelárních plniv, křemičitého kameniva, pigmentů a biocidů. Splňuje normu EN 15457 (Odolnost proti růstu plísní) a EN 15458 (Odolnost proti růstu řas).

Použití:

Jako exteriérová povrchová úprava pro dekoraci vnějších stěn, kde požadována vysoká odolnost proti špíně, prodyšnost, vodoodpudivost, výborná odolnost proti růstu řas a plísní. Barva je vhodná zejména pro revitalizaci starých nátěrů.

 • Velikost balení                                                                  12,5 l kbelík
 • Počet kusů na paletě                                                         44 (858 kg)
 • Spotřeba                                                                          8 - 10 m²/l na jeden nátěr
 • Vydatnost z balení                                                             56 m²/kbelík při dvou nátěrech
 • Bělost (% MgO)                                                                ≥ 92 ± 1
 • Stupeň lesku (bod 5-EN ISO 2813)                                      < 5 gloss při 85° (G3-mat)
 • Kryvost (bod 5.5 EN ISO 6504-3)                                        > 98 na 5m2/l (třída 2)
 • Měrná hmotnost (UNI EN ISO 2811-1)                                 1,56 kg/l ± 0,05  

Sanofinish

Silikonová fasádní barva

Exteriérová i interiérová barva na bázi siloxanových kopolymerů ve vodní emulzi a minerálních plniv. Velmi difúzní, vhodná také pro povrchovou úpravu sanačních omítek. Odpovídá normám EN 15457 (odolnost proti růstu hub) a EN 15458 (odolnost proti růstu řas).

Použití:

Jako exteriérová i interiérová povrchová úprava minerálních povrchů, nebo povrchů opatřených sanačními omítkami. Umožňuje velmi dobrou prodyšnost vodních par a má sjednocující efekt mezi sanovaným a původním povrchem.

 • Velikost balení                                                                  14 l kbelík
 • Počet kusů na paletě                                                         33 (792 kg)
 • Spotřeba                                                                          8 - 10 m²/l na jeden nátěr
 • Vydatnost z balení                                                             63 m²/kbelík při dvou nátěrech
 • Bělost (% MgO)                                                                ≥ 90 ± 1
 • Stupeň lesku (bod 5-EN ISO 2813)                                      < 5 gloss při 85°
 • Kryvost (bod 5.5 EN ISO 6504-3)                                        > 99 na 5m2/l (třída 2)
 • Měrná hmotnost (UNI EN ISO 2811-1)                                 1,60 ± 0,05 kg/l