Fasádní omítky

Silossanici_plastica.jpeg
Silikonová fasádní omítka

zrnitost 0,7 mm, 1,0 mm, 1,2 mm, 1,5 mm

Silicati VASO.jpeg
Silikátová fasádní omítka

zrnitost 1,2 mm, 1,5 mm

Acrilici_plastica.jpeg
Akrylátová fasádní omítka

zrnitost 1,2 mm, 1,5 mm, 1,8 mm

fondo.jpeg
Podkladní penetrační nátěry pod fasádní omítky

Tenkovrstvé, vodou ředitelné fasádní omítky Paulín (silikonové omítky, silikátové omítky, akrylátové omítky a vápenné omítky) jsou určeny především pro venkovní povrchové úpravy. Aplikují se natažením nerezovým hladítkem na tloušťku zrna, na předem napenetrovaný, probarvený podklad v odstínu finální omítky (penetrace pod tenkovrstvé omítky Fondo Preven Universale) a strukturování se provádí plastovým či neoprenovým hladítkem. Omítky Paulín jsou vyráběny v několika zrnitostech 1,0; 1,2; 1,5; 1,8 mm. Tyto fasádní omítky vytváří na podkladech omyvatelnou povrchovou úpravu s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Výběr omítkoviny se podřizuje požadavkům na dominantní vlastnosti, místní podmínky, materiálovou bázi a barevnost. 

Tónování tenkovrstvých fasádních omítek

Tato důležitá část vývoje fasádních povrchových úprav firmy Paulín, S.p.A. se stala pilířem úspěchu a rozvojem firmy nejen v naší republice. Příprava odstínů u výrobků na bázi vápna a silikátů vyžaduje pouze použití kvalitních anorganických pigmentových past, které jsou odolné vysoce alkalickému prostředí svých nositelů. Na druhé straně tónování povrchových úprav na bázi siloxanů či akrylátů umožňuje použití také barevných organických past nebo tzv. univerzálních pigmentů ve velmi široké barevné škále. 
Dokonale propracovaný systém automatických dávkovacích přístrojů a jejich software umožňuje připravovat standardně kromě vzorkovnic PAULÍN aj. nebo odstíny zhotovené rozborem výsledků spektrálního fotometru. Ten vyhodnotí absolutní a diferenční koloristické hodnoty vypočtené pro několik zdrojů osvětlení. Výsledkem pak jsou vysoce přesné a zejména stálobarevné odstíny fasádních povrchových úprav.