Zdi ošetřené silikonovými tenkovrstvými omítkami Paulín umožnují velmi snadno odstranění vodních par tvořících se mezi zdivem a omítkou. Zdi tak zůstávají do hloubky suché a zlepšují celkou izolační schopnost budovy. Tímto zpusobem zdivo nepodléhá postupující degradaci způsobené erozí vody a infiltrací vlhkosti, ale naopak umožní uchovat po dlouhou dobu jeho celistvost a kompaktnost bez odlupování a trhlin.

Silikonové výrobky Paulín v sobě spojují dvě důležité fyzikální vlastnosti, které jsou zdánlivě neslučitelné: hydrorepelenci a prodyšnost. Zvláštní chemické složení těchto omítek tvoří obsah pryskyřice, která má velmi stabilní a porézní molekulární síť, bohatou na hydrofobní kapiláry. Ty umožnují prostup vodním parám do exteriéru a soucasně tak brání penetraci vody do zdiva. Fyzikálním způsobem přilnou k podkladu, jsou odolnější vůči atmosférickým vlivům a přitom podkladu umožní, aby dýchal.

Fasády ošetrené výrobky ze silikonové řady Paulín zůstávají po dlouhou dobu čisté a nedotčené. Hydrorepelence omítky zabraňuje, aby se na ní usadily prachové částečky v pórech konečné povrchové úpravy. Tímto způsobem jsou špína a smog odstraněny spolu s vodou a prodlužují tak efekt jasnosti původního odstínu. To vše i za pomocí chemické stability siloxanového pojiva, které chrání omítku před UV zářením.
SILOX 100, 120, 150, 180

Exteriérová tenkovrstvá probarvená hlazená omítkovina na bázi siloxanových pryskyřic s přídavky protiplísňových přísad a mramorů a křemičitého písku o konstantní zrnitosti od 1,0 mm 1,2 , 1,5 do 1,8 mm. V souladu s normami EN 15457-10 (odolnost proti růstu plísní) a EN 15458-10 (odolnost proti růstu řas).

Spotřeba:                   *)Vydatnost je proměnlivá v závislosti na typu a stavu podkladu.
zrnitost:                        1,0              1,2           1,5           1,8 mm    
spotřeba:                 1,8 - 2,2      2 - 2,5      2,5 - 3     2,8 - 3,2 kg/m2
                                            
                                              Balení:
24 Kg., 3 Kg.

                                             Technický list  |  Prohlášení o vlastnostech  |  Reference  |  Prospekt  |  Technický dotaz  | 


 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.