Fasádní stěrky


Silox Fine

Dekorativní povrchová úprava stěn

SILOX FINE je finální dekorativní štuková úprava pro exteriér i interiér. Dokonale napodobuje vzhled přírodního kamene, betonu v rozmanitých podobách. Díky své vysoké odolnosti je vyhledávaný také pro vytváření dekorativních efektů pohledových betonů.

SILOX FINE je moderní výrobek, který spojuje přírodní vzhled s elegancí zpracování. Tato dekorativní stěrka je na bázi siloxanových pryskyřic v emulzi, pigmentů a mikromleté mramorové moučky. Díky dobré plnicí schopnosti je vhodné ji aplikovat na omítky a tenkovrstvé úpravy. Dodává se v podobě homogenní pasty. Složení výrobku zajišťuje jeho dokonalou přilnavost k podkladu. SILOX FINE vykazuje vynikající vlastnosti, jako je paropropustnost, odolnost vůči vodě, plísním i nepříznivým povětrnostním vlivům. SILOX FINE je bez zápachu a šetrný k životnímu prostředí.

Oblast použití:

JJako dekorativní povrchová úprava s efektem imitující strukturu přírodních materiálů (beton, kámen, apod.) pro exteriér, pokud je požadován hladký efekt a velmi dobrá hydrorepelence, je vhodný na ETICS.


  • Velikost balení                                                                        15 kg kbelík
  • Spotřeba                                                                                 cca 1,5 kg/m2 při 2 vrstvách
  • Vydatnost z balení (24 kg)                                                    10 m²/ 15 kg kbelík
  • Měrná hmotnost (UNI EN ISO 2811-1)                                   1,8 ± 0,05 kg/l